Európa gyorsan változik. Az Európai Bizottság által a “zöld és a digitális” átállással kapcsolatban meghatározott prioritások gyors ütemű alkalmazkodást, önfejlesztés igényelnek a társadalom minden terültén, ami kiemelten igaz az oktatási/tanulói közösségekre és az iparra. Mivel ezzel kapcsolatban, annak újdonsága miatt, még nincsenek bejáratott ismert jó gyakorlatok, a digitális átállás, a munkaerő automatizálással történő kiváltása és a fenntarthatóság rendkívüli és nagy innovativitást igénylő feladatokat ró az oktatás minden szintjére és szereplőjére, az általános és középiskolára, a szakképzési rendszerekre, felsőoktatásra, a tanulókra, szülőkre és az oktatókra. Webináriumunk ehhez kíván segítséget nyújtani azáltal, hogy az Európai Unióban bevezetésre került és bevált támogató rendszerek használatára hívjuk fel a figyelmet.
A VENHANS projekt, és annak webinárium sorozata eddig a következő témákkal foglalkozott.
TÉMÁK
- Merre tovább a hibrid szakképzési-rendszerek fejlesztése terén Európában?
- Milyen tanulságokat lehet levonni az eddigi tapasztalatokból, hogyan segít a szakképzés digitalizálása, a Szakképzés 4.0 végrehajtása abban, hogy mindenkinek lehetősége legyen a minőségi képzésre, és amelyek biztosítják mindenki számára a jövőben alapvető interperszonális és szociális készségek fejlesztését?
- Milyen következményekkel jár ez az új tanítási-tanulási környezet a gyerekek személyes, társadalmi és kulturális fejlődése szempontjából? Milyen követelményeket támaszt mindez a tanárok és oktatók felkészültsége szempontjából?
WEBINÁRIUM PROGRAMJA
- “Digitalizáció és zöldítés” a magyar szakképzésben – Jankó Tamás DJN Kft
- Oktatói támogatás – DigCompEdu önértékelési rendszer – Szilágyi Ádám DJN Kft
- Intézményi támogatás – SELFIE önértékelési rendszer – Dőri Tibor Magyar Digitális Oktatásért Egyesület
- Kérdések és válaszok
KIT AKARUNK MEGSZÓLÍTANI
Tanárok, oktatók és oktatási intézmények vezetői, különös tekintettel a szakképzésre.